aliuminio-stogo-danga

Įsitikinkite, kad jūsų stogas yra saugus

Kiekvieno pastato elemento vientisumas yra labai svarbus jo stabilumui. Tačiau joks komponentas neturi didesnės žalos turtui ar sužalojimų, nei stogas. Blogai veikiantis pamatas arba sugedusi išorinė aliuminio stogo danga. Juos gali būti nepatogu, negražu ir brangu remontuoti ar pakeisti, tačiau stogo įgriuvimas gali turėti pražūtingų ir ilgalaikių pasekmių.

Laimei, konstrukcinis stogas sugenda be įspėjimo labai retai. Praktiškai visada yra signalinių ženklų, rodančių problemas, susijusias su stogo medžiagomis, dizainu, funkcionalumu arba visomis trimis.

Nekilnojamojo turto savininkai gali apsisaugoti nuo brangaus remonto ir teisinės atsakomybės susipažinę su šiais ženklais ir, jei reikia, pasikviesti teismo inžinerijos ir statybos mokslo ekspertus, kad gautų patarimų dėl remonto ar viso stogo keitimo.

Yra daug sąlygų, kurios gali prisidėti prie problemų su stogu. Žemiau pateikiamos septynios dažniausiai pasitaikančios stogo konstrukcijos gedimų priežastys:

1. Sugedimas ir vandens įsiskverbimas

Viena iš pagrindinių stogo gedimų priežasčių yra konstrukcinių komponentų gedimas dėl vandens įsiskverbimo. Medžio konstrukcijas, kurios yra reguliariai arba nuolat veikiamos vandens, gali užpulti pelėsiai ir bakterijos, dėl kurių jos galiausiai suyra.

Metalines dalis, įskaitant metalines santvaros plokštes, strypų sijas ir stogo dangą, gali panašiai paveikti ir susilpninti rūdys ir korozija. Vanduo gali patekti į stogo karkasą įvairiais būdais, įskaitant sugedusias čerpines ar stogo membranas, taip pat per vidinį kondensatą.

2. Stogo drenažo pokyčiai

Teigiamas drenažas yra labai svarbus stogo sveikatai. Žalingo stogo drenažo pakeitimo pavyzdys gali būti situacija, kai kanalizacijos vamzdžiai užsikimšę šiukšlėmis, dėl kurių vanduo telkšo ant stogo. 62,4 svaro kubinėje pėdoje stovinčio vandens svoris gali labai greitai padidėti ir sukelti didžiulį stresą stogui ir laikančioms konstrukcijoms.

3. Šalia esančių arba gretimų pastatų atsiradimas

Jei kai kuri gretimo pastato stogo paviršiaus dalis užlieja kritulius arba tirpsta sniegas ant senesnės konstrukcijos stogo, tame senesniame stoge gali nebūti pakankamai didelių kanalizacijų, kad būtų galima tinkamai pritaikyti nuotėkį. Sniego slinkimo ir kaupimosi ant senesnio stogo pokyčiai arba nuo vieno stogo ant kito nukritusio sniego svoris yra kiti destruktyvaus streso šaltiniai.

4. Lydymosi ir nuotėkio pokyčiai dėl papildomos izoliacijos

Vienas iš žingsnių, kurių dažniausiai imasi nekilnojamojo turto savininkai, kad pastatai būtų efektyvesni, yra izoliacija, kad būtų išvengta šilumos nuostolių per stogą.

Deja, kai kuriais atvejais tam tikri šilumos nuostoliai yra naudingi, nes palengvina ant stogo iškritusio sniego tirpimą ir slinkimą. Sustabdžius šį procesą, ypač senesniuose pastatuose, gali susidaryti pavojingų sankaupų, dėl kurių gali būti pažeistas stogas.

5. Netinkami stogo santvarų konstrukciniai pakeitimai

Atliekant pastato mechaninių, elektros ar vandentiekio sistemų remontą ar tobulinimą, kartais tai daroma stogo konstrukcijos sąskaita.

Konstrukciniuose elementuose gali būti išgręžtos skylės, įpjovos arba jos gali būti visiškai pašalintos, kad būtų galima įrengti vamzdyną, vandentiekį ar ortakius. Šios modifikacijos susilpnina stogo konstrukciją ir sukelia deformaciją, kuri laikui bėgant gali pablogėti ir, kraštutiniais atvejais, sukelti stogo gedimą.

6. Stogo santvarų pažeidimai montuojant

Kita susilpnėjusių santvarų ir dėl to kylančių problemų su stogu priežastis yra pažeidimai transportuojant ar montuojant. Nesvarbu, ar tai būtų pačios medienos, ar elementų sujungimui naudojamų metalinių plokščių pažeidimas, ši problema gali likti paslėpta tol, kol stogui nepateks per didelė apkrova.

7. Būdingos projektavimo klaidos

Stogas, nesuprojektuotas pagal tinkamus jo naudojimo standartus, vietą ir pan., yra labiau linkęs sugesti. Pavyzdžiui, stogas Minesotoje turi atlaikyti dideles gyvas apkrovas, susijusias su gausiu sniego kritimu valstijoje. Jei Misisipės standartai, kur didžiausia numatoma sniego apkrova yra daug mažesnė, naudojami klaidingai, gali kilti problemų nuo deformacijos iki visiško griūties.

Šaltinis: manostogas.lt

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *