Ką reikėtų žinoti apie EV įkrovimą savo namuose?

Vis daugiau žmonių ruošiasi įsigyti elektrinę transporto priemonę, todėl jiems reikalinga informacija apie jų krovimą savo namuose.

Jeigu gyvenate nuosavame name arba turite savo garažą, tuomet įkrovimo stotelės įrengimas gali būti puikus pasirinkimas, nes turėsite visokeriopos naudos. Pirmiausia, jums nereikės vykti į viešas įkrovimo stoteles ir galėsite krautis savo namuose. Elektromobilių įkrovimas reikalauja mažiau finansų nei degalų pildymas į transporto priemones. Jau yra paskelbta, kad 2023 metais nebematysime nemokamų krovimo stotelių, tad kraudami savo namuose, jūs galėsite sutaupyti dar daugiau.

Ar galima krauti elektromobilį namuose?

Krovimas namuose yra galimas ir jis yra labai paprastas. Pirmiausia jums reikėtų susimontuoti įkrovimo stotelę garaže arba ant savo namo, kur galėtumėte pastatyti savo EV. Taip pat, stotelei yra reikalinga elektros energija. Jeigu nenorite išlaidauti su įkrovimo stotelėmis, tuomet įkrovimo laidai gali būti tinkamas pasirinkimas, tačiau su jais krovimas tampa kur kas ilgesnis.

Taip pat yra planuojama, kad iki 2030 metų, Europoje turėtų nelikti nei vieno benzininio ir dyzelinio automobilio, tad susidarys ilgos eilės prie viešųjų įkrovimo stotelių.

Ar galima krautis elektromobilį nuo buitinės rozetės?

Elektromobilį galite krautis nuo paprastos buitinės rozetės su įkrovimo laidais, tačiau tokio tipo krovimui gali prireikti 24 valandų ar net daugiau, kadangi per valanda įkraunama iki 8 kilometrų. Krovimo laiką sunku tiksliai nusakyti, kadangi jis priklauso nuo:

  • Akumuliatoriaus talpos.
  • Oro sąlygų.
  • Tikslaus įkrovimo greičio.

Dėl šių priežasčių, įkrovimo stotelės yra tokios populiarios ir jos nekainuoja didelių sumų. Su tokiomis stotelėmis galite sutrumpinti krovimo laiką iki kelių valandų. Tačiau įkrovimo stotelėms įrengti reikalingi profesionalūs elektrikai.

Krovimas su įkrovimo laidais nuo rozetės gali būti kiek nepatogus, nes dažnai žmonės privalo naudoti prailgintuvus, kad pasiektų savo elektromobilį.

Kokio tipo įkroviklį reikėtų rinktis?

Yra keli įkroviklių tipai. Jeigu gyvenate Europos sąjungoje, tuomet jums bus reikalingas 2 tipo įkroviklis. Nuo 2014 metų, visi elektromobiliai Europoje yra gaminami su ,,Type 2″ pakrovėju. Tačiau yra ir senųjų markių elektromobilių, kurie naudoja ,,Type 1″ pakrovėją, pavyzdžiui: Mitsubishi PHEV.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *