Inverteriai – tai saulės elektrinių įtampos keitikliai. Saulės moduliai surenka elektrą, kuri nėra tinkama namams. Todėl reikalingi inverteriai, kurie padėtų ją konvertuoti į tą, kuri būtų tinkama. Neturint inverterių nepavyks naudotis saulės moduliais.

Kur pirkti?

Inverterius galima įsigyti internetu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, todėl kyla klausimas, kur pirkti? Jeigu norite, kad inverteriai tarnautų ne vienerius, o daug metų, tuomet net nesiūlome pirkti iš užsienio. Visų pirma, perkant iš užsienio rizikuojate, jog prekė bus ne pagal aprašymą arba neatkeliaus, nes pardavėjas apgaus ir neatsiųs prekės, kai sumokėsite pinigus. Kita priežastis, kodėl neverta pirkti inverterių iš užsienio yra garantija. Neaišku, ar perkant inverterį iš užsienio nekils nesklandumų dėl garantijos. Todėl patariame pirkti ne iš užsienio, o iš patikimų lietuvių pardavėjų. Jie ne tik padės lengviau išsirinkti, bet ir padės, jeigu bus neklandumų.

Kokia kaina?

Inverterių kaina priklauso ne tik nuo kokybės, bet ir kitų dalykų. Pavyzdžiui, gamintojų, taikomos garantijos, savybių ir kt. Todėl kaina svyruoja, kartais gali skirtis net keliais šimtais ar net daugiau. Įprastai inverterių kaina prasideda nuo 1 000 eurų. Visgi priklausomai nuo kokybės kaina gali būti mažesnė arba didesnė. Neskubėkite pirkti vien tik atsižvelgdami į kainą. Kaip ir minėjome, kaina priklauso ne tik nuo kokybės. Todėl nebūtinai pigiausias inverteris nėra vertas dėmesio. Rinkdamiesi inverterį turėkite omenyje, kad kaina turi būti paskutinis kriterijus.

Ar taikoma garantija?

Inverteriams taikoma garantija. Įprastai taikoma 5-10 metų garantija, bet pasitaiko ir išimčių. Garantijos laikotarpis priklauso nuo to, kurį inverterį pasirinksite. Kai kurie prastesnės kokybės gaminiai turi kiek trumpesnę garantiją, todėl būkite atidūs, kai pirksite. Visgi garantija priklauso ne tik nuo kokybės, bet ir kitų dalykų. Pavyzdžiui, kokį inverterį pasirinksite. Jeigu jums svarbu, jog garantija būtų kuo ilgesnė, tuomet rinkdamiesi iš karto pasidomėkite, ar ji taikoma ir kiek trunka. Tai padės ne tik lengviau pasirinkti, bet ir išvengti nesklandumų.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *