Modernus interjeras išsiskiria tiesiomis linijomis ir aiškumu, tiksliomis formomis ir neturi daug aksesuarų. Vyrauja stačiakampiai, kvadratai, apskritimai, tačiau esminis bruožas yra tai, jog šie paviršiai neturi papildomų detalių, yra švarūs ir be nereikalingų papildomų dekoracijų ar daiktų.

Moderniuose namuose vyrauja chrominiai, poliruoti, metalo ir faneruoti paviršiai. Nors gausu dominuojančių griežtų linijų, tačiau meno kūriniuose ir balduose būna ir daug asimetrijos, abstrakcijų. O indai dažnai būna tokie kaip iittala indai – metalo, aukso spalvos ar stikliniai bei išskirtinių formų ir tuo pačiu paprasti, kokybiški ir funkcionalūs.

Aksesuarai

Interjero aksesuarai yra visos smulkios detalės kuriančios jaukumą namuose, jos atspindi namų charakterį ir suteikia unikalų veidą.

Pavyzdžiui, kiekvienuose namuose randamas laikrodis, kuris turi ir praktinę funkciją, ir estetinę, tad sieninio laikrodžio pasirinkimas turi būti atsakingas ir apgalvotas derinant prie bendro namų interjero. Ne ką mažiau svarbu ir indai ar žvakidės, kurie dažnai kalba apie ilgaamžę istoriją ir pasižymi ypatingu žavesiu.

Ypatinga apšvietimo reikšmė moderniame interjere

Tai bene vienintelis interjero stilius, kurio grožį kuria tuščia erdvė ir atsispindi šūkis “mažiau yra daugiau”. Moderniam interjerui būdinga paslėpti tam tikras baldų ar daiktų funkcijas ir ypatingas dėmesys skiriamas apšvietimui – jis dažnokai šiek tiek paslėptas, naudojamos LED apšvietimo detalės, kas taip pat yra ir tausojantis gamtą sprendimas.

Svarbi dienos šviesa, tad dažnai tokie namai išsiskira dideliais langais be užuolaidų arba su šviesiomis, lengvai šviesą praleidžiančiomis užuolaidomis, jei yra būtinybė uždengti langus. Šviestuvai čia atlieka ne tik praktinę funkciją, bet ir kuria grožį, tad juos renkantis taip pat skiriamas ypatingas dėmesys jų formai ir spalvoms.

Kabantys, aptakių arba griežtų formų šviestuvai namuose kuria švaros pojūtį bei tampa akcentu savo kuriamu aštriu spalviniu kontrastu.

Interjero detalės

Modernus interjeras pasižymi maža spalvų įvairove, kiekviena detalė apgalvota iki smulkmenų. Namų jaukumą sukuria smulkios detalės, tad labai svarbu jas pasirinkti tinkamai, neapsunkinant erdvės. Šio interjero stiliaus esmė išvengti nereikalingų daiktų kuriančių chaosą ir netvarką.

Jeigu pats interjeras yra pakankamai griežtas, tai renkantis detales, galima šiek tiek atsipalaiduoti ir leisti sau išsirinkti kažką ryškesnio – tačiau svarbu apgalvoti, kokią emociją tai perteiks bendram kontekste. Labai svarbu neperkrauti namų su įvairiomis pagalvėlėmis, vazomis, keramikos dirbiniais ir t.t.

Žinoma, įvairius interjero aksesuarus laikui bėgant galima gana lengvai pakeisti, tačiau, jei nesinori rizikuoti, tai galima rinktis iš to paties kolorito kaip ir namų interjeras, nes tai saugiausias pasirinkimas.

Vientisas namų interjeras

Modernus interjeras išsiskiria savotiška prabanga, kurią suteikia paprastumas, erdvumas ir linijos. Tam, kad būtų sustiprintas šis švaros ir tvarkos, saugumo pojūtis, svarbu atsargiai elgtis renkantis interjero aksesuarus – neperkrauti smulkiais daiktais. Čia labai praverčia dideli, masyvus interjero akcentai – pavyzdžiui, didelis prabangus sieninis veidrodis ar sienos dekoracija, staliukas prie kurio derinama žvakidė ir pan.

Renkantis kiekvieną daiktą labai svarbu numatyti, kaip jis atrodys bendrame fone ir stengtis kurti pusiausvyrą ir harmoniją.

Pabaigai

Apibendrinant, modernūs aksesuarai atlieka ypatingą vaidmenį interjere. Jie privalo būti ir funkcionalūs, ir neperkrauti spalvomis bei formomis. Vis daugiau dėmesio skiriama tvarumui ir minimalizmui, kuris kuria harmoningą aplinką.

Straipsnis paruoštas pagal  minimalist-store.com

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *