Vasarą išgeriame daugiau vandens, daugiau naudojame buityje, laistome augalus, vandenį geria mūsų gyvūnai bei juo laistome savo sodus ir daržus. Kodėl svarbu atkreipti dėmesį į vandens kokybę būtent šiltuoju sezonu?
Šiltas vanduo sulaiko mažiau ištirpusio deguonies nei šaltas vanduo, tokiame vandenyje gali būti aktyvios įvairios bakterijos, todėl kai kurie junginiai gali būti toksiški aukštesnėje temperatūroje ir pakenkti sveikatai. Nors ir Lietuvoje turime ypatingai geros kokybės vandenį, vis tiek turime jį nuoaltos tikrinti.
Lietuviai ima rūpintis geriamo vandens kokybe
Lietuvoje augant vandens tyrimo paklausai, auga ir paklausa namuose ar biuruose įsirengti vandens filtrus, kurie užtikrina vandens kokybę bet kokiu metų sezonu. Per paskutinius penkerius metus, vandens tyrimų ir vandens gerinimo sistemų paklausa išaugo kone keturis kartus. Tai – signalas, kad rūpinamės savo, savo šeimos bei savo gyvenamos aplinkos sveikata, švara bei saugome savo įrengimus, kuriems kalkėtas, kietas vanduo ypatingai kenkia.
Pasirūpinkite vandens kokybę su Aquafilter!
Kokie būna vandens filtrai ir kaip juos išsirinkti?
Vandens filtrai būna įvairių rūšių, dydžių, skirtingų komplektacijų. Tiek vandens minkštinimo filtrai, tiek vandens nugeležinimo filtrai privalo būti pritaikyti tik nustačius vandens kokybę po sertifikuotos vandens laboratorijos tyrimo. Įsigijote naują būstą, statote namą ar planuojate persikelti į naują verslo centrą ir sudvejojote vandens kokybe, neskubėkite pirkti brangių ir nebūtinai jūsų objektui tinkančių vandens gerinimo sistemų.
Pirmas žingsnis, siekiant kokybiško ir saugaus vandens – išsitirti vandenį. Paprastai kompanijos, kurios prekiauja vandens filtravimo sistemomis, priedais ir kita įranga, gali pasiūlyti ir vandens tyrimą. Specialistai pakonsultuoja, kaip teisingai imti vandens mėginius, o bendrovės atstovai atvyks ir mėginį iš jūsų perduos tiesiai į laboratoriją, kuri atsakymą pateikia maždaug per septynias darbo dienas.
Turite vandens tyrima? Puiku, kas toliau?
Jei vis turite vandens tyrimą, tačiau vis dar neturite vandens filtrų, nors vandens kokybės pakitimai jau tampa akivaizdūs (padaugėjo kalkių, vanduo įgavo keistą, nemalonų kvapą ir skonį, tapo drumstas, vandens maišytuvai ėmė kimštis ir panašiai), pakartokite vandens tyrimą, nes vandens kokybė gali kisti ir senojo tyrimo išvados gali suklaidinti renkantis vandens minkštinimo ar nugeležinimo filtrus.
Bet kokiu atveju, visada prieš pirkdami paslaugas ar produktus pasikonsultuokite su specialistais, kurie ne tik atsakys į jūsų klausimus, bet būdami profesionalais, užduos daug klausimų ir jums tam, kad tiksliai išsiaiškintų problemą ir rastų tinkamą sprendimą.