Ką reikia žinoti apie geoterminius gręžinius

Ką reikia žinoti apie geoterminius gręžinius?

Pastaruoju metu geoterminis šildymas tapo populiarus kaip ekonomiškas ir ekologiškas šildymo metodas tiek verslams, tiek individualiems namams. Daug verslo savininkų ima įžvelgti šios technologijos teikiamas galimybes, tačiau vis dar nedaugelis yra susipažinę su visomis jos detalėmis. Gilyn įsileidę į geoterminio šildymo principus, jūs greičiausiai būsite sužavėti jo teikiamais privalumais.

Geoterminis šildymas puikiai suderinamas su požeminių vandens siurblių sistemomis. Šių dviejų technologijų sinergija tokia stipri, kad pereinant prie geoterminio šildymo, dažnai verta svarstyti ir šulinio vandens naudojimą. Norint sužinoti, kaip šios dvi aplinkai draugiškos technologijos gali praturtinti jūsų verslą, skaitykite toliau.

Geoterminių gręžinių supratimas

Norint suprasti, kodėl geoterminiai gręžiniai taip efektyviai bendradarbiauja su požeminio vandens šuliniais, būtina išmanyti šilumos perdavimo principus. Geoterminės šilumos sistemos veikimo esmė yra požeminės šilumos pernešimas į paviršių. Šulinių sistemos, esančios viršutinėje žemės dalyje, šią šilumą perima, traukdamos šiltą vandenį iš požeminių sluoksnių šildymui ar kitoms reikmėms.

Sistemos, skirtos geoterminiam šildymui, paprastai būna dviejų tipų: atviro ir uždaro ciklo. Kaip matyti iš pavadinimų, šių sistemų skirtumai yra susiję su vandens apdorojimo būdu. Uždarame cikle vanduo cirkuliuoja per sistemą, nesikeičiantis. Atviro ciklo sistemoje, kai šiluma išnaudojama, vanduo yra pašalinamas iš sistemos.

Nepaisant to, kad kiekvieno tipo sistema turi savo unikalių privalumų, atviro ciklo variantas gali pasiūlyti keletą itin vertingų privalumų komercinėms reikmėms.

Galima panaudoti ir geoterminį vandenį

Geoterminės sistemos panaudojamas vanduo dažniausiai nėra tinkamas gerti be papildomų apdorojimo priemonių, bet jis gali būti panaudotas kitose srityse. Jeigu jūsų įmonė dabar naudoja miesto vandenį pramonės procesams, želdinimui ar kitoms reikmėms, geoterminės kilpos vanduo gali padengti visą arba dalį šio vandens poreikio.

Gera žinia yra tai, kad sukurti atvirojo ciklo vandens tiekimo sistemą verslui dažniausiai nėra nei sudėtinga, nei brangi procedūra. Vietoj to, kad nukreiptumėte vandenį atgal į žemę ar atviro tipo šulinį, montuotojas gali jį peradresuoti į vandens talpyklą ar esamą vandens tiekimo sistemą. Priklausomai nuo jūsų vandens poreikio, tai gali apdengti didelę ar net visą jūsų įmonės vandens vartojimą.

Svarbu prisiminti, kad atviros kilpos geoterminė sistema gali tiekti daugiau nei 20 000 galonų vandens per parą. Todėl jūsų įmonė turėtų būti pasiruošusi tvarkytis su tokio dydžio vandens kiekiu ir siurbimo intensyvumu. Kai siurblys teikia daugiau vandens, nei jūsų įrenginiai gali panaudoti ar talpinti, jūsų sistema turi turėti išlygą dėl perteklinio vandens pašalinimo.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *