Kaip pasirūpinti, kad saulės moduliai veiktų efektyviai?

Saulės elektrinės gali būti puikus pasirinkimas bet kuriam žmogui, kuris siekia sutaupyti. Ir visiškai nesvarbu, ar jis gyvena name, ar bute, o gal saulės elektrinę stato verslui. Tačiau tam, kad saulės elektrinė veiktų efektyviai, svarbu pasirūpinti, kad saulės moduliai būtų kokybiški ir darbingi. Kaip tą padaryti? Turbūt pagrindinis ir sudėtingiausias darbas yra pasirinkti kokybiškus saulės modulius. Tik tokiu atveju galėsite pasirūpinti, kad jie veiktų efektyviai. Juos radus, turėsite skirti šiek tiek dėmesio ir pasirūpinti, kad purvas netrukdytų jiems efektyviai dirbti. Gamintojai nurodo, kad saulės modulių nereikia valyti per dažnai, tačiau tuo pačiu bent kartais reikėtų atlikti šį darbą. Ypač, jei matoma, kad yra daug purvo. Kaip tą padaryti? Visų pirma, pasirinkti priemones, kurias nurodo instrukcijoje pateikta informacija. Reikia nepamiršti, kad saulės moduliai dažniausiai būna įrengti ant stogo, todėl jų valymas turi būti saugus. Elkitės atsargiai, jog nepažeistumėte saulės modulių paviršių ir nesusižeistumėte.

Kokiais atvejais efektyvumas gali sumažėti?

Saulės moduliai gali veikti mažiau efektyviai dėl kelių priežasčių:

  • dėl defektų, kurie atsirado gamybos metu arba tuomet, kai buvo valomi. Išskirtiniais atvejais defektai gali atsirasti ir montavimo metu, jei saulės modulius montuoja ne apmokyti specialistai, o pirkėjai. Jei jie buvo pažeisti dėl jūsų kaltės, prarasite garantiją.
  • galbūt jie nešvarūs? Tokiais atvejais saulės moduliai gali būti mažiau efektyvūs. Nepamirškite, kad labai svarbu, jog saulės moduliai būtų tinkamai prižiūrimi, kadangi neatlikus šio darbo, nemažai atvejų saulės moduliai veikia ne visu pajėgumu, o tik atlieka ribotą darbą.

Ką daryti, jeigu įsigijote brokuotus saulės modulius?

Įsigijote saulės modulius su defektais? Tokiu atveju turite informuoti pirkėją ir grąžinti prekes. Vargu, ar pardavėjas galės atsisakyti jas priimti, jei jo darbuotojai atliko montavimo darbus ir buvo suteikta garantija. Kai kurie pamiršta, kokia rizika yra pirkti brangų daiktą be garantijos. Rinkitės tik saulės modulius, kurie parduodami Lietuvoje ir suteikiama garantija. Nepamirškite, kad montuoti saulės modulius turite ne jūs, o apmokyti specialistai.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *