Nauji filmai, kuriuos verta pamatyti

Nauji filmai, kuriuos verta pamatyti

Pasakojame apie pagrindines kino naujoves: nuo Kanų kino festivalio Auksinės palmės šakelės laureato iki aktualios dramos apie trapų vyriškumą.

Kino filmų sąrašą parengė portalo www.visifilmai.lt lankytojai.

Liūdesio trikampis (2022)

Triangle of Sadness

  • Drama, komedija
  • Režisierius: Ruben Ostlund
  • Vaidina: Harris Dickinson, Charlbi Dean Creek, Woody Harrelson, Zlatko Buric, Hannah Oldenburg
  • Premjera: 2022 m. gruodžio 1 d

Naujieji metai prasideda vienu pagrindinių 2022-ųjų metų filmų – internetiniuose kino platformose pasirodė Rubeno Ostlundo „Liūdesio trikampis“. Kanų kino festivalio Auksinės palmės šakelės laureatas yra ne tik dar viena festivalio drama apie depresiją ir beviltiškumą, bet putojanti satyra apie turtingųjų gyvenimą, kurią verta palyginti su naujausiais hitais „The White Lotus“ ir „Glass Onion“. Rojaus atostogos baigiasi, kai herojai sudužo ir įstringo apleistoje saloje. Ten socialinė hierarchija kardinaliai keičiasi: valytoja tampa pagrindinė, kuri gali pasirūpinti savimi. Provokuojantis filmas, sukeliantis žiūrovų reakcijas.


Šviesiai mėlynos akys (2022)

The Pale Blue Eye

  • Detektyvas, trileris, siaubas
  • Režisierius: Scott Cooper
  • Vaidina: Christian Bale, Gillian Anderson, Lucy Boynton, Harry Melling, Fred Hechinger

Pavargęs detektyvas pasamdytas tirti Vest Pointo kariūno nužudymą. Sugniuždytas kariūnų tylėjimo kodekso, jis pasikviečia vieną iš jų, kad šis padėtų išnarplioti bylą – jaunuolį, kurį pasaulis žino kaip Edgarą Allaną Poe.


Keistuolis: Alo Jankovičiaus istorija (2022)

Weird: The Al Yankovic Story

Netikėtas 2022 metų filmas – steamingo platformose pasirodė vienas neįprasčiausių 2022-ųjų rudens filmų, Jankovičiaus antibiografinis filmas. Muzikantas išgarsėjo 1990-aisiais su pagrindinių epochos pophitų parodijomis – viskas nuo Madonnos ir Nirvanos iki Coolio ir Aerosmith. Kaip ir jo herojus, Erico Appelio filmas juokauja iš biografinio filmo žanro, kuris vadovaujasi tuo pačiu modeliu: sunki vaikystė, nesėkmės ir ilgai laukta sėkmė. Tačiau yra ir kita priežastis suteikti filmui šansą – dar vienas beprotiškas Danielio Radcliffe’o vaidmuo, kuris pagaliau įrodė, kad yra ne tik „berniukas, kuris gyveno“, bet ir puikus talentas, kurio reikia saugotis.


Meniu (2022)

The Menu

  • Komedija, trileris, siaubas
  • Režisierius: Mark Mylod
  • Vaidina: Ralph Fiennes, Anya Taylor-Joy, Nicholas Hoult, Hong Chau, Janet McTeer

Meniu – Filmo istorija pasakoja apie porelę (Anya Taylor-Joy ir Nicholas Hoult), kuri keliauja į pakrantės salą pavalgyti išskirtiniame restorane, kuriame šefas (Ralph Fiennes) parengė gausų meniu su šokiruojančiais netikėtumais.

Filmas „Meniu” vizualiai stebina savo prašmatnia geometrija, kuri nevalingai nurodo įkyrų šefo norą kiekvieną patiekalą paversti absoliučiu idealu. Bėda tik ta, kad kulinarijoje, kaip ir bet kurioje kitoje meno formoje, suvokimo procesas visada yra svarbesnis už rezultatą. Ir šiuo atžvilgiu „Meniu“ atrodo, nors ir ne pats aštriausias, bet ir visai praščiausias filmas.

Related Posts

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *