Kam ruoštis, planuojant auginti šuniuką

Kam ruoštis, planuojant auginti šuniuką

Jeigu pamažu ima dominti zoo prekės, dairotės ir į šuniukų skelbimus parduotuvėse, tuomet galbūt artėja pokyčiai jūsų gyvenime. Tas, kas tikrai turi pašaukimą auginti šunis, galiausiai neištveria ir įsigyja vieną. O po to gali turėti ir daugiau. Tas, kam visgi šis noras nėra esminis, galiausiai norą užmiršta. Ir visgi, jeigu jau keli mėnesiai ar metai niekaip negalite atsikratyti minties, kad visgi jūsų gyvenime turėtų būti šuo, tai ši mintis gali jus pakreipti tam tikra linkme ir tikrai netrukus jūsų namuose įsikurs naujas gyventojas. Deja, vien stipraus noro neužtenka. Reikia dar ir didelio pasiryžimo auginti. Tik jam esant, gyvensite kartu su šuneliu ilgai. Verta iš anksto sužinoti viską, kas jūsų laukia, turime omenyje nemaloniąsias dalis.

Tik apie 30 proc. šuniukų, pirktų ar paimtų iš prieglaudos, per pirmuosius metus išlieka pas savininkus. Didesnės dalies galiausiai yra atsisakoma. Tai rodo, kad žmonės nežinojo visko, kas laukia, ir dėl to persigalvojo. Deja, tokie persigalvojai yra tikras siaubas šuniukams. Jie tada yra sutraumuojami ir nieko gero jau iš tokio šuniuko nelieka, o kitiems ir sunku rasti naujus šeimininkus. Tad ruoškitės atsakingai ir iš anksto. Sužinokite apie šunų auginimą viską anksčiau negu į jūsų namus ateis naujasis gyventojas – www.aviganiai.lt Administracija.

Kraitelis prieš parsivežant šuniuką

Kraitelis prieš parsivežant šuniuką
Kraitelis prieš parsivežant šuniuką

Pirmas dalykas, kuris turėtų jums tikrai rūpėti, prieš parsivežant šuniuką, tai – zoo prekės. Nes jas pirkti reikia ne tada, kai į jus namuose jau žiūri naujojo gyventojo akutės, o dar prieš jį parsivežant. Gal galvojate – ai, baisu, kad pamatysiu, kiek viskas kainuoja, ir to šuns net nepirksiu. Bet šioje situacijoje tai būtų puiku, jeigu iš anksto atsisakytumėte minties, nutarę, kad per brangu. Nes vis tik, jeigu neįperkate, tai kažko atsisakyti būtų geriau prieš važiuojant pirkti šuns, o ne tada, kai jau turėsite.

  • Taigi, kokių ir kiek prekių reikės?

Kaip ir mažam žmogui, mažam šuniukui reikia kiek kitokių daiktų negu suaugusiajam. Tai reiškia, kad reikės pirkti tai, ko reikia būtent mažam šuniukui, o kažkada galbūt vėliau galėsite nupirkti ir tai, ko reikės saugusiajam. Mažyliui reikia specialaus guolio. Geriausia, jeigu jis būtų narvelio tipo, nes naktį šuniukas nepasišlapins (gyvūnai nesituština ir nesišlapina ten, kur miega). Reikės palučių, jeigu planuojate ne iš karto vesti į lauką, o pradžioje padaryti namuose kampą – tualetą. Taip pat reikės dviejų metalinių dubenėlių. Viename bus maistas, kitame vanduo. Geriausia, jeigu tai būtų dubenėliai, įstatomi į įtvirtinimą, kad jie nesimėtytų paskui. Tikrai zoo prekių skyriuje rasite tokių. Nepirkite plastikinių, nes mažyliui kalsis dantysi ir jis tokius dalykus sugrauš. Reikės pavadėlio ir antkaklio. Pavadėlio anksčiau ar vėliau norėsite su ilgu slankiojančiu pavadžiu, tad galite tokį pirkti iš karto. Reikės ir žaislų kramtukų, nes jie gelbės nuo to, kad mažylis nesugraužtų namų. Žinoma, teks pirkti ir gyvūnų maistą. Paprastai šunų maistas zoo prekių parduotuvėse yra įvairių rūšių – pradedant pigiu paprastu sausu maistu, baigiant brangiu ir maistingu. Geriau šuniuką pirkti pastaruoju, nes tada galima nieko papildomai neduoti, džiaugtis, kad jo kailis blizga. Šunims iš tiesų nieko papildomai nereikia duoti, tik tą pašarą.

Pasiruoškite ir maudynėms – įsigykite šukas arba šepetį kailiui, žirklutes nagams, specialų šampūną šunims. Galima įsigyti ir purškalus nuo erkių, kuriais išpurškiamas kailis po prausimosi. Tačiau daug kas tiesiog perka antiparazitinius antkaklius, su kuriais ir laksto po lauką ar mišką.

  • Kokius žaislus pirkti mažyliui?

Populiariausi yra žaislai, su kuriais žaidžiu šuniukas tiek vienas, tiek su šeimininku. Tai gali būti virvės – šuniukas žais ir pats, ir mėgs, kai šeimininkas patampo. Taip pat galima pirkti guminius žaislus, kurie sucypia, kai yra suspaudžiami. Jeigu tik jūsų nevargins tas garsas. Geriausia pradžiai turėti keletą paprastesnių žaislų, o toliau visa kita matysis, kada koks žaislas yra geriausias.

Perkant be dokumentų

Kai ką reikėtų žinoti ir apie patį šuniuko pirkimą, ne tik apie zoo prekes. Juk ir šuniukas yra savotiška prekė. Jeigu perkate veislinį be dokumentų, jis bus žymiai pigesnis. Pavyzdžiui, takso veislės šuniukas su dokumentais kainuoja apie 500 eurų, o be dokumentų 100 eurų. Tad skirtumas akivaizdus. Kokie trūkumai? Pirma, negalite vežtis šuns į užsienį, antra – negalite dalyvauti parodose, varžybose. Trečia – nebūsite garantuoti, kad šuniukas yra 100 proc. grynaveislis. Arba, kad nėra sukergtas su kažkuo, kas yra tos pačios giminės. Taip gali atsirasti kraujomaiša bei dėl jos kilę susirgimai. Perkant su dokumentais sumokėsite daugiau. Tačiau dokumentuose bus nurodyta nemažai kilmės kelių, kurie yra daugybės kartų pėdsakai. Taip užtikrinama, kad veislė būtų grynaveislė, o sukergti šuniukai būtų suderinamo kraujo. Kai kurie veislynai tiesiog padaro kraujo tyrimus ir tada kergia. Taigi, būsite ne tik tikri dėl sveikatos, bet ir galėsite šunį vežti į užsienį, registruoti į varžybas ir pan.

Šuniukas ar šuo iš prieglaudos ir sunkumai dėl to

Dar kiti žmonės galvos apie altruistišką sprendimą ir norės pasiimti šuniuką iš prieglaudos. Teigiamos pusės yra tokios, kad tu darai paslaugą pasauliui ir paimi beglobį šunį. Be to, jis nieko nekainuoja. Tačiau yra ir tikrai vertų dėmesio sunkumų, kurie lauks su būtent šunimi iš prieglaudos. Kai kuriais atvejais, laimėsite tai, kad gausite jauną, bet jau suaugusį šunį, kuris neturės didelių psichologinių problemų, bus socialus, mokės laikytis namų tvarkos, o taip pat ir jau bus praėjusi vaikystė, taigi, nereikės dresuoti eiti į lauką. Tačiau dažniausiai šunys iš prieglaudos turi nenuspėjamą praeitį, o šioje paprastai būna nutikę ir kas nors juos traumavusio. Tad tokie šunys kartais yra agresyvūs aplinkai, nes taip siekia įrodyti ištikimybę šeimininkui. Gali būti nepratę prie daug dalykų. Jeigu turite pakankamai kantrybės ir noro dirbti su tokio šuns charakteriu, tuomet imkite jį iš prieglaudos.

Kaip pasirinkti šuniuką iš vados

Jeigu perkate šuniuką, o gal imate iš prieglaudos, reikės ateis pasirinkti iš vados, kada imamas jaunas šuniukas. Nuo mamos galima atskirti 2 mėnesių ir tada jį paimti. Važiuokite ten, kur dar yra pilna vada ir iš jos pasirinkite. Taip pat stenkitės atkreipti dėmesį į tai, kaip šuniukas reaguoja, ar sveikai elgiasi, ar yra baikštus, ar lyderiauja. Tai savybės, kurias jis turės ir vėliau, ir jos atsispindės įvairiose jo elgesio srityse. Apie šuniukų amžių skaitykite straipsnyje – Kokio amžiaus įsigyti šuniuką?

Pirmieji mėnesiai ir „namų taisyklių“ išmokimas

Aišku, pati pradžia bus sunkiausia, būkite kantrūs. Jeigu visos zoo prekės nupirktos, belieka tinkamai strateguoti. Pirmomis naktimis šuniukui į guolį įdėkite rankšluosčiu apvyniotą karštą butelį – jis primins motinos šilumą ir šuniukui bus ramiau miegoti. Taip pat iškart pratinkite dėl ėjimo į lauką. Mokykite šuniuką pamažu ir nepailsdami, kiekvieną dieną. Taip jis darysis tik protingesnis ir išmoks visko, ko reikia.

Susiję įrašai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *